Teaterchefer


Team

Mia Carlsson

Teaterchef
0480-43 44 43
mia@byteatern.se
Team

Daniel Rylander

Teaterchef
0480-43 44 41
daniel@byteatern.se

Fast ensemble, musiker & pedagog

Team

Martin Ellborg

Skådespelare / Musiker
martin@byteatern.se
Team

Helena Roditou-Andersson

Pedagogisk verksamhet
0480-43 44 63
helena@byteatern.se

Team

Peder Nabo

Kompositör / Musiker / Fotograf
peder@byteatern.se

Konstnärlig personal

Team

Joakim Engstrand

Ljussättare / Tekniker / Turnéledare
0734-28 21 33
joakim@byteatern.se
Team

Pernilla Lindfors

Kostymör / Sömmerska
0708-49 95 65
pernilla@byteatern.se
Team

Ann-Karin Myklebostad

Scenograf / Rekvisitör /
Attributör / Dekormålare
annkarin@byteatern.se


Team

Vakant

Teknisk chef
Team

Linus Wileryd

Ljuddesigner / IT-ansvarig
0480-43 44 45
linus@byteatern.se

Administrativ personal

Team

Anne Haugaard

Turnéläggare
0480-43 44 48
anne@byteatern.se
Team

Julia Hjertqvist

Marknadsförare
0480-43 44 44
julia@byteatern.se
Team

Mia Kjellkvist

Producent
0480-43 44 42
mia.kj@byteatern.se
Team

Linda Stenberg

Ekonomi / Administration / Personal
0480-43 44 53
linda@byteatern.se

Teknisk personal

Team

Kennet Berg

Snickare
kennet@byteatern.se
Team

Hanna Engstrand

Tekniker
hanna@byteatern.se
Team

Åsa El Mottaki

Tekniker (tjänstledig)
0707-94 95 71
aasa@byteatern.se
Team

Ove Karlsson

Tekniker
ove@byteatern.se
Team

Andreas Bernthsson

Snickare
andreas@byteatern.se

Publikvärdar

Team

Bakri Wazzan

Publikvärd
Team

Bengt Harling

Publikvärd
Team

Inger Strandberg

Publikvärd/Biljettkassa

Frilansande personal

Team

Malin Rømer Brolin-Tani

Skådespelare
Team

Edvin Bredefeldt

Skådespelare
Team

Pelle Nordhøj Kann

Regissör
Team

Anna Wadström

Skådespelare
Team

Ulf Montan

Skådespelare
Team

Chantale Hannouch

Regiassistent