Teaterchefer


Team

Mia Carlsson

Teaterchef
0480-43 44 43
mia@byteatern.se
Team

Daniel Rylander

Teaterchef
0480-43 44 41
daniel@byteatern.se

Fast ensemble, musiker & pedagog

Team

Martin Ellborg

Skådespelare / Musiker
martin@byteatern.se

Team

Helena Roditou-Andersson

Pedagogisk verksamhet
0480-43 44 63
helena@byteatern.se

Team

Peder Nabo

Kompositör / Musiker / Fotograf
peder@byteatern.se

Team

Edvin Bredefeldt

Skådespelare
edvin@byteatern.se

Konstnärlig personal

Team

Joakim Engstrand

Ljussättare / Tekniker / Turnéledare
0734-28 21 33
joakim@byteatern.se
Team

Pernilla Lindfors

Kostymör / Sömmerska
0708-49 95 65
pernilla@byteatern.se
Team

Ann-Karin Myklebostad

Scenograf / Rekvisitör /
Attributör / Dekormålare
annkarin@byteatern.se

Team

Linus Wileryd

Ljuddesigner / IT-ansvarig
0480-43 44 45
linus@byteatern.se

Administrativ personal

Team

Anne Haugaard

Turnéläggare
0480-43 44 48
anne@byteatern.se

Team

Emelie Lund

Marknadsansvarig
0480-43 44 44
emelie@byteatern.se

Team

Mia Kjellkvist

Producent
0480-43 44 42
mia.kj@byteatern.se

Team

Linda Stenberg

Ekonomi / Administration / Personal
0480-43 44 53
linda@byteatern.se

Team

Kristina Flygare

Dansutvecklare Dans i Sydost
0707-94 95 72
kristina@byteatern.se

Teknisk personal

Team

Hanna Engstrand

Tekniker
hanna@byteatern.se

Team

Åsa El Mottaki

Tekniker (tjänstledig)
0707-94 95 71
aasa@byteatern.se

Team

Ove Karlsson

Tekniker
ove@byteatern.se

Team

Måns Winge

Teknisk chef
0480-43 44 46
mans@byteatern.se

Publikvärdar

Team

Inger Strandberg

Publikvärd/Biljettkassa

Frilansande personal

]

Team

Nina Åkerlund

Skådespelare
Team

Ulf Montan

Skådespelare