Teaterchefer


Team

Mia Carlsson

Teaterchef
0480-43 44 43
mia@byteatern.se
Team

Daniel Rylander

Teaterchef
0480-43 44 41
daniel@byteatern.se

Fast ensemble, musiker & pedagog

Team

Martin Ellborg

Skådespelare / Musiker
martin@byteatern.se
Team

Sara Glaser

Skådespelare
sara@byteatern.se
Team

Anna-Greta Larsson

Pedagogisk verksamhet
0480-43 44 63
ag@byteatern.se


Team

Peder Nabo

Kompositör / Musiker / Fotograf
070-535 02 24
peder@byteatern.se
Team

Lars Sonnesjö

Skådespelare
sonnesjo@byteatern.se

Konstnärlig personal

Team

Joakim Engstrand

Ljussättare / Tekniker / Turnéledare
0734-28 21 33
joakim@byteatern.se
Team

Pernilla Lindfors

Kostymör / Sömmerska
0708-49 95 65
pernilla@byteatern.se
Team

Ann-Karin Myklebostad

Scenograf / Rekvisitör /
Attributör / Dekormålare
0702-83 12 49
annkarin@byteatern.se


Team

Lars Skarin

Teknisk chef / Ljussättare
0480-43 44 46
lasse@byteatern.se
Team

Linus Wileryd

Ljuddesigner / IT-ansvarig
0480-43 44 45
linus@byteatern.se

Administrativ personal

Team

Andreas Bernthsson

Turnéläggare
0480-43 44 48
andreas@byteatern.se
Team

Julia Hjertqvist

Marknadsförare (tjänstledig)
0480-43 44 44
julia@byteatern.se
Team

Malin Nilsson

Producent
0480-43 44 42
malin@byteatern.se
Team

Linda Stenberg

Ekonomi / Administration / Personal
0480-43 44 53
linda@byteatern.se
Team

Joline Andersson

Vikarierande marknadsförare
0480-43 44 44
joline@byteatern.se

Teknisk personal

Team

Kennet Berg

Snickare
kennet@byteatern.se
Team

Åsa El Mottaki

Tekniker
0707-94 95 71
aasa@byteatern.se
Team

Ove Karlsson

Tekniker
ove@byteatern.se

Publikvärdar

Team

Bakri Wazzan

Publikvärd
Team

Bengt Harling

Publikvärd
Team

Inger Strandberg

Publikvärd/Biljettkassa

Frilansande personal

Team

Pamela Cortés Bruna

Skådespelare
Team

Rosemarie Holmström

Dramaturg
Team

Petra Pettersson

Sömmerska/Tillskärare